Prace licencjackie z logistyki – parę praktycznych refleksji

Prace licencjackie z logistyki stanowią dla studentów źródło poważnego stresu. Z pewnością jest to duże wyzwanie intelektualne.  Jednakże warto mu podołać. Szacuje się, że średnia pensja na stanowisku logistyka wynosi ok. 2830 złotych netto. 25% reprezentantów tego zawodu zarabia powyżej  8 000 zł netto.Warto więc studiować logistykę, ponieważ zarobki w tej branży są wysokie.

Logistyka jest kierunkiem bardzo perspektywicznym. Szacuje się, że w najbliższych latach będzie potrzeba tysięcy Specjalistów ds. Logistyki. Miejsca pracy dla logistyków mają bardzo zróżnicowane nazwy. Logistykiem jest przykładowo Spedytor, Ekspedytor,  Specjalista ds. Logistyki, czy też Specjalista ds. Zaopatrzenia.

Logistyk  zajmuje się zarządzaniem towarami oraz surowcami w sposób możliwie   optymalny z punktu widzenia przedsiębiorstwa. Przykładowo logistyk ma dbać o to, aby towary nie zalegały w magazynie, a były sukcesywnie dostarczane w miejsca ich zbytu (sprzedaży). Logistycy zajmują się też często nie tylko transportem surowców i towarów, ale również i ludzi. Dobry logistyk powinien mieć bogatą wiedzę z zakresu prawa, zarządzania oraz mieć praktyczną wiedzę logistyczną. Przydatna na tym stanowisku może być również znajomość języków obcych. W przypadku pracy jako Spedytor często wymagana jest biegła znajomość dwóch języków obcych.

Obecnie w Polsce wiele zagranicznych firm otwiera swoje centra logistyczne. Przykładową firmą, która założyła tego typu centrum, jest Amazon. W branży tej odczuwalny jest wyraźny brak do pracy. Szczególnie brakuje Kierowców Tirów oraz wykwalifikowanych Spedytorów. Planowany w Polsce chiński Jedwabny  Szlak też zwiększy popyt na osoby znające się na logistyce.

Prace licencjackie z logistyki – jakie powinny być?

Dobra praca licencjacka z logistyki musi być praktyczna. Powinna odnosić się do problemów i wyzwań, przed  którymi stoją dane firmy logistyczne. Dzięki tego typu pracy  można jej używać jako atut podczas rozmów kwalifikacyjnych. Pracodawcy poszukują osób z praktyczną wiedzą, nie zaś czystych teoretyków. Warto już podczas studiów zdobywać pierwsze doświadczenia jako logistyk. Im więcej doświadczenia posiadamy jako logistyk, tym większa jest potencjalnie nasza wartość. Nie bez powodu Juliusz Cezar twierdził, że nauczycielem wszystkiego jest praktyka.

Oferty pracy

Dodaj komentarz