Perspektywy po ukończeniu logistyki

Praca inżynierska z logistyki z pewnością jest dla każdego studenta sporym wyzwaniem. W poniższym tekście skupimy się na przedstawieniu perspektyw, jakie występują dla absolwentów logistyki.

Logistyka jest obecnie bardzo modnym oraz perspektywicznym kierunkiem. Każda firma, która zajmuje się produkcją danych produktów lub dostarczaniem towarów, zatrudnia ekspertów z tej dziedziny. Poza tym Polska jest obecnie prawdziwą potęgą transportową. Przybywa w Polsce powierzchni magazynowych. Dyrektorzy logistyki zarabiają miesięcznie wielokrotność średniej krajowej. Wykształcenie logistyczne nie jest warunkiem odniesienia sukcesu w logistyce, ale na pewno stanowi mocny atut.

Analiza ogłoszeń na portalach internetowych wskazuje, że połowa ofert pracy w branży logistycznej skierowana jest do ekspertów wieloletnim doświadczeniem. W branży tej mogą odnaleźć się również osoby bez wykształcenia logistycznego. Często pracują w niej osoby z wykształceniem ekonomicznym oraz informatycznym.

Bardzo potrzebne są w tej branży osoby, które biegle posługują się językami obcymi. Klasycznym przykładem takiego stanowiska jest tutaj spedytor. Na to stanowisko bardzo często zatrudniani są filologowie angielscy lub osoby, które biegle znają parę języków. Łatwiej jest te osoby przyuczyć logistyki, aniżeli nauczyć logistyka biegłego posługiwania się danym językiem obcym.

W logistyce istnieje wiele możliwości awansu. W jej ramach można wyróżnić bardzo dużo różnych specjalizacji. Szacuje się, że zarobki logistyków to średnio 4,5 tysięcy złotych netto. Różnego rodzaju firmy spedycyjne oraz handlowo-usługowe potrzebują fachowców z zakresu logistyki. Najłatwiej znaleźć obecnie pracę w firmach spedycyjnych oraz transportowych. Pracowników też regularnie szukają wielkie firmy produkcyjne oraz handlowe.

W branży logistycznej z pewnością brakuje profesjonalnych kierowców samochodów ciężarowych. Wynika to z faktu, iż młodzi ludzie często szukają swoich życiowych szans w innych branżach, aniżeli w transporcie. Z pracą kierowcy zawodowego wiąże się szereg niedogodności oraz niebezpieczeństw i nie każdy jest w stanie znieść trudy tej specyficznej pracy.

Praca inżynierska z logistyki, a późniejsza kariera zawodowa.

Praca inżynierska z logistyki z pewnością może bardzo pomóc. Nie stanowi ona jednakże gwarancji sukcesu w branży logistycznej. Tutaj najbardziej liczy się po prostu praktyka. Im więcej się jej ma, tym większą ma się potencjalnie wartość. Nie zmienia to faktu, iż wykształcenie logistyczne jest sporym atutem na współczesnym rynku pracy. Cena napisanie takiej pracy dyplomowej to zawsze stres oraz rozmaite wyrzeczenia, jednakże warto ją zapłacić, jeśli chce się w życiu grać o wyższą stawkę.

Dodaj komentarz